Access point bezprzewodowy jak dobrać najlepsze do firmy?

Dual-band access point to fundamentalne urządzenie w sieciach bezprzewodowych, które gwarantuje podłączenie nowych narzędzi do sieci WiFi. Potrafią one przyjmować różne formy, od standardowych routerów po mniejsze, bardziej dyskretne narzędzia, jakie można umieścić praktycznie wszędzie. W zależności od potrzeb oraz wymogów montażu, WiFi access point potrafią być wolnostojące lub wbudowane bezpośrednio w gniazdko. Outdoor access point jego istotną kwestią jest rozszerzanie zasięgu sieci bezprzewodowej oraz zapewnienie regularnego oraz błyskawicznego połączenia dla wszelkich podłączonych urządzeń. Dzięki nim można pokonać przeszkody takie jak grube ściany czyli wielkie przestrzenie, jakie potrafią obniżyć sygnał WiFi.
Access point bezprzewodowy bezpieczny oraz łatwy w obsłudze design, jak też różnorodność form, sprawiają iż tematy dostępowe są popularnym rozwiązaniem w lokalach, biurach, kawiarniach także wielu innych miejscach, gdzie jest potrzeba zapewnienia dobrej sieci WiFi.
Rozpocznijmy od różnic pomiędzy AP z wbudowanymi antenami a AP z zewnętrznymi antenami.
1. Wydajność sygnału: Mesh WiFi access points z zewnętrznymi antenami mają przeważnie lepszą wydajność sygnału aniżeli te z wbudowanymi antenami. Zewnętrzne anteny potrafią być wyjątkowo zaawansowane i stworzone w taki sposób, by korzystniejszy radziły sobie z transmisją sygnału na dłuższe odległości oraz w trudniejszych warunkach atmosferycznych.


2. Dowolność konfiguracji: Dual-band access point z zewnętrznymi antenami pozwalają użytkownikom większą kształtowaniu konfiguracji sieci. Dzięki możliwości wymiany anten konsument może zoptymalizować kierunek oraz zakres sygnału, co jest szczególnie efektywne w przypadku obszarów otwartych lub wymagających transmisji na znaczne odległości.
3. Koszt oraz dokładność instalacji: Access point bezprzewodowy z wbudowanymi antenami są zazwyczaj tańsze oraz prostsze w instalacji, bowiem nie wymagają osobnego montażu anteny. WiFi access points z zewnętrznymi antenami potrafią być droższe także potrzebują specjalnej funkcji instalacyjnej, zwłaszcza jeżeli chodzi o dobranie dobrej anteny także jej montażu.
4. Siłę na warunki atmosferyczne: Outdoor access point z zewnętrznymi antenami są projektowane z myślą o pracy w niebezpiecznych warunkach atmosferycznych, więc mają zazwyczaj lepszą odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr czy zmiany temperatury.
5. Zakres zastosowań: Mesh WiFi access points z wbudowanymi antenami niejednokrotnie są używane wewnątrz domów, gdzie nie ma konieczności transmisji na wielkie odległości lub w niebezpiecznych warunkach. Dual-band access point z zewnętrznymi antenami są przecież bardziej odpowiednie do użyć na zewnątrz, takich jak obiekty, placówki sportowe, obszary kampusów czy miejskie strefy WiFi, gdzie wymagana jest transmisja na duże odległości i w ciężkich warunkach środowiskowych.
Wybór pomiędzy Access point bezprzewodowy z wbudowanymi antenami, a Outdoor access point z otwartymi antenami zależy więc zazwyczaj od pewnych potrzeb i wymogów użytkowania sieci WLAN.