Jak dobrać dla znajomej marki kolektory danych terminale, w kuszących cenach.

Kolektor danych Android to narzędzie, które zawiera ekran, klawiaturę oraz czytnik kodów kreskowych. Często nazywane jest też terminalem mobilnym. Znamy jak w dzisiejszych czasach taki kolektor danych jest obowiązkowy w magazynach czy supermarketach. Bez niego praca trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu kobiet byłaby niełatwa. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one zliczać dane, zapisywać etykiety, sortować towary według określonych wytycznych. Nierzadko jest stosowany do szukania stanów hurtowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeśli sprzedający nie wie czy określony produkt jest dostępny np. buty potrafi on zobaczyć błyskawicznie w hipermarkecie czy określony towar jest na magazynie w obecności klienta. Na pewno spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tymże nie zdając sobie sprawy. Kolektor danych mają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zazwyczaj potrafimy zainstalować dodatkowe oprogramowanie magazynowe. Jakie wybrać kolektory danych terminale? Powinno się zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android cechuje się przyjemnym interfejsem i jasnym sposobem poruszania się dla klienta. Jest on także wspierany przez producenta, dlatego każde braki są zawsze szybko rozwiązywane. Możemy kupić kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze typowym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się dobrze przy różnego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Najczęściej używane są do pracy z niewielkich odległości jak rejestracja pacjentów czy czasu pracy. Można nimi czytać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle odległego zasięgu powyżej 10 metrów. Wykorzystywane są w halach magazynowych do kontroli przepływu produktów czy np. do rejestracji produkcji. Innym istotnym aspektem jest wielkość ekranu. Zazwyczaj ma on od 4-5 cali, ale przy korzystaniu z niego rzadko możemy zakupić kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej znanymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one bardziej rozbudowane, posiadają barwny interfejs. Są używane ze względu na swoją trwałość przez handlowców czy robotników.
  • kolektory danych terminale magazynowe – są one odporne ich podstawowym zastosowaniem są magazyny i centra logistyczne. Są szczególnie odporne na pył czy wilgoć i dobrane do pracy przez bardzo duży okres.

Kolektor danych Android a wielkość baterii? To niezmiernie istotny aspekt, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie winniśmy patrzeć na parametr przedstawionej w mAh. Bardzo interesująca praca w wybranych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w momencie pracy. Skoro mamy zamiar zakupić kolektory danych terminale musimy zwrócić uwagę na specjalne wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych toż narzędzie niezastąpione w każdym markecie czy magazynie. Więc przed nabyciem winniśmy dobrze ustalić parametry jakie winno posiadać.